Вартісь вершкового масла на ринку зростає

Прогноз USDA по виробництву молока в 2013 році з'явився минулого тижня. Так, згідно з опублікованою інформацією, надої молока в США зростуть на 0,5% в порівнянні з минулим роком і на 0,6% - в порівнянні з очікуваннями в лютому. При цьому вартість молочних продуктів буде коливатися від 3384 долара за 1 тонну до 3600 доларів за 1 тонну. Це дещо нижче, ніж за прогнозом, який вийшов в січні поточного року.

Виробництво вершкового масла в США продовжує залишатися на високому стабільному рівні, проте попит на продукт як і раніше перевищує пропозицію. Це призводить до підвищення ціни на масло - на 110 доларів за 1 тонну. Таким чином, середня ціна в США становить 3439 доларів за 1 тонну.

На інших світових ринках спостерігається схожа картина. Так, у Західній Європі спостерігається впевнене зростання ціни на вершкове масло внаслідок високого попиту на внутрішньому ринку. Тільки за минулий місяць ціна злетіла на 0,97% і становить сьогодні від 4400 до 4675 доларів за 1 тонну. Це робить європейську продукцію неконкурентоспроможною на світовому ринку. Навіть програма PSA, яка в нинішньому році буде працювати з 1 березня по 15 серпня, буде не в змозі зупинити зростання цін.

В Океанії вартість вершкового масла коливається в діапазоні 3100-3700 доларів за 1 тонну, що хоча і на 2,63% вище, ніж минулого місяця, однак значно нижче європейських цін. Це викликає підвищений попит на продукцію на світовому ринку.

Здійснює Океанія вплив і на український ринок вершкового масла. У січні з Нової Зеландії в нашу країну було завезено 302,2 т олії, що, втім, не покриває різницю між попитом і пропозицією. Через високий попит, ціни на молоко та його недостачі, вартість вершкового масла на українському ринку також зростає. Вартість вершкового блокового масла минулого тижня склала 39,5-41 грн за 1 кг, при цьому запасу продукту на складах виробників залишають бажати кращого.