Ціна бареля нафти ОПЕК продовжує рости.

За даними Віденського картелю, середня ціна за тиждень на нафту Організації країн-експортерів нафти (OPEK) піднялася до $ 122,87 за барель. Згідно з останнім щотижневому звіту це найвищий показник зростання цін - така ціна останній раз спостерігалася в липні 2008 року.

 
Після підйому на протязі п'яти тижнів поспіль, ціни на нафту піднялися на 12 доларів (або 10 відсотків) за барель.
 
Нижче перераховані основні фактори, пов'язані зі зростанням цін на нафту:
 
Іран, другий за величиною експортер сирої нафти OPEK, контролює Ормузську протоку, що є найбільш важливим у світі морським транспортним коридором нафти. Географічна складова кризи має великий вплив на підвищення цін на нафту. Це пов'язано з іранською ядерною проблемою.
Наявність інших експортерів сирої нафти - перш за все країн-експортерів в регіоні Перської затоки - це лише перешкода в підвищенні цін на нафту.
Деякі аналітики вважають, що аргументація з іранської ядерної проблеми може призвести до локальних військових конфліктів. Як наслідок - це може привести до збоїв в транспортній системі нафти.
 
Через спекуляції на ринку сирої нафти Греція намагається уникнути дефолту шляхом реструктуризації боргу. Зростання вартості євро в результаті падіння курсу долара нарівні з дозволом питання боргової кризи Греції викликали попит на майбутні інвестиції в сиру нафту, яка є ключовим фактором для підйому цін на нафту.
 
Ціни на нафту піднялися через позитивних економічних даних із США. Офіційна статистика показує, що в США в лютому було створено близько 227 000 нових робочих місць. Це перекреслює раніше заявлені спекуляції.
 
Економічна ситуація є сильним фактором для зростання цін на нафту. Через підйом настрою інвесторів індекс Standard & Poor 500 виріс на 0,3 відсотка до 1,370 очок. Таким чином, це призвело до зростання цін на нафту.
 
Зростання цін на нафту має довгостроковий ефект. Як наслідок - виробники з метою максимізації прибутку можуть виплеснути на ринок великі обсяги нафти.