Міністерство Агро-Промислового Комплексу підвищило інтервенційні ціни на вершкове масло.

Міністерство аграрної політики України підвищило мінімальні та максимальні інтервенційні ціни на вершкове масло на 13-15,4% і встановило їх для проса, вівса та гороху, повідомляє UBR.

Згідно з відповідним наказом Мінагропрод, зареєстрованому Міністерством юстиції 7 вересня, мінімальна інтервенційна ціна на вершкове масло підвищена з 42 тис. грн / т до 48,5 тис. грн / т, максимальна - з 50 тис. грн / т до 56,5 тис. грн / т.

Документ також встановлює мінімальну інтервенційну ціну на горох 1 класу 2,94 тис. грн / т, максимальну - 3,48 тис. грн / т, 2 класу - 2,68 тис. грн / т і 3,22 тис. грн / т , 3 класу - 2,41 тис. грн / т і 2,95 тис. грн / т відповідно.

На овес мінімальні ціни коливаються від 2,2 тис. грн / т до 2,64 тис. грн / т, максимальні - від 2,64 тис. грн / т до 3,08 тис. грн / т в залежності від класу, на просо - мінімальні від 2,5 тис. грн. до 2,75 тис. грн / т, максимальні - від 3 тис. грн / т до 3,25 тис. грн / т.

Як повідомлялося, уряд щорічно визначає перелік об'єктів державного цінового регулювання, закупівлю або реалізацію яких залежно від ситуації на ринку здійснює Аграрний фонд. На об'єкти держрегулювання встановлюються мінімальні та максимальні інтервенційні ціни, які служать індикатором для здійснення Аграрним фондом фінансових і товарних інтервенцій.

На 2011/12 МР в перелік об'єктів державного цінового регулювання увійшли тверда і м'яка пшениця, зерно суміші пшениці та жита (меслин), жито озиме та яре, ячмінь, горох, просо, овес, пшеничне і житнє борошно, кукурудза, буряковий цукор-пісок , гречка, сухе молоко і вершкове масло.