Масло та інші молокомісткі продукти будуть заборонені?

Продаж в Україні молочних сурогатів з вмістом рослинного жиру від 50% і вище буде заборонений. Про це заявили експерти науково-дослідного Центру незалежних споживчих експертиз "ТЕСТ". Для виявлення подібної продукції буде проведена процедура маркування молокомістких продуктів.

Таке прохання експерти виклали в законопроекті № 11177 "Про внесення змін до Закону України" Про молоко та молочні продукти ". Він покликаний не тільки захистити бажання споживачів обирати якісні продукти, але й інтереси виробників натуральної молочної продукції.

Величезна частина молокомістких товарів має у своєму складі рослинні жири та замінники молока, при цьому зовнішній вигляд упаковки і нечітка маркування робить їх схожими на натуральну продукцію, що збиває споживача з пантелику. Це ж відбувається через занадто дрібний шрифт тексту складу і зменшувально-пестливих форм слів у назві.

Завищена і вартість сурогатної продукції. Її ціна нерідко доходить досягає вартості натуральних продуктів, в той час як собівартість виробництва сурогатів значно нижче. Прикладом тому може служити вершкове селянське масло, чия вартість сягає 33 грн / кг, при тому, що вартість пальмової олії - рослинного жиру, який у нього додають, всього 6,6 грн / кг. Однак натуральна і сурогатна продукція на прилавках лежать поруч, що дозволяє маніпулювати цінами.

Таким чином, законопроект № 11177, запропонований експертами «ТЕСТ», вирішує виникаючі проблеми. Чітка маркування молочної продукції дозволить розмежувати натуральні товари та молокомістких, в чиєму складі присутні замінники молока, лактози та білка. Також експерти наполягають, щоб така продукція лежала в магазинах окремо від натуральної і мала відповідний напис.