Іран припиняє поставки нафти до Великобританії, Франції

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад в Тегерані відкрив засідання парламенту 1 листопада 2011 року.Як заявило міністерство видобутку та переробки нафти в неділю Іран припинив продаж нафти для британських і французьких компаній у відповідь на нові санкції ЄС щодо існування ісламської держави і переробки нафти.

"Експорт нафти в британських і французьких компаній був зупинений ... ми будемо продавати нашу нафту новим клієнтам", так представник Alireza Nikzad було процитовано на сайті Міністерства видобутку та переробки нафти.
Європейський союз в січні вирішив припинити з 1 липня імпорт нафти з Ірану у зв'язку з його спірної ядерної програми, яка, на думку Заходу, направлена ​​на створення ядерної зброї. Іран це заперечує.
Іранський міністр нафтової промисловості 4 лютого заявив, що ісламська держава скоротить експорт нафти на "деякі" європейські країни.
Європейська комісія минулого тижня заявила, що блок ЄС не буде відчувати нестачу нафти в разі припинення Іраном експорту сирої нафти. Також повідомляється, що в ЄС є достатній запас для задоволення їх потреб протягом приблизно 120-ти днів.
Галузеві джерела повідомили 16 лютого, що топ-покупці іранської нафти в Європі зробили істотне скорочення місячних обсягів поставки сирої нафти до санкції Європейського союзу, зменшення потоків на континенті в березні більш ніж на третину - або на 300 000 барелів на день.
Французька «Total» уже перестала купувати сировину в Ірані згідно нововведеного ембарго ЄС. Джерела також повідомили про різке скорочення закупівель Королівської голландською компанією «Shell».
Серед європейських країн найбільш чутливий до порушення поставок нафти стала виснажена борговими зобов'язаннями Греція.
Грецька «Motor Oil Hellas», «Hellenic Petroleum» разом з «Cepsa» Іспанії і «Repsol» були поставлені в скрутне становище припиненням імпорту сировини з Ірану.
Іран в 2011 році поставляв більше 700 000 барелів на добу в ЄС і Туреччини (з промислових джерел).
На початок цього року імпорт скоротився до 650 000 барелів на день, - деякі клієнти скоротили обсяги закупівель напередодні заборони ЄС.
Саудівська Аравія заявляє, що готова надати додаткову нафту або поповнення існуючих контрактів або шляхом одноразових продажів на спотовому ринку. Іран піддав критиці цю заяву Ер-Ріяда.
Іран заявив, що скорочення закупівель ЄС не матиме впливу на обсяг продажів нафти Іраном, попередивши, що будь-які санкції щодо нафти спричинять за собою зростання міжнародних цін на нафту.
Ставки цін на сиру нафту зросли на $ 1 за барель до $ 118,35 незабаром після того, як державні засоби масової інформації Ірану заявив минулого тижня, що Тегеран припиняє експорт нафти шести європейським державам. Доповідь незабаром був визнаний недійсним іранськими офіційними представниками влади.
"У нас є свої клієнти ... Вибір нових компаній-клієнтів - прерогатива Ірану», сказав Nikzad.
Нові санкції ЄС включають в себе ряд додаткових обмежень щодо Ірану, які виходять далеко за рамки санкцій ООН прийнятих минулого місяця і включають в себе заборону на взаємодію з іранськими банками та страховими компаніями, а також заходи щодо запобігання інвестицій в прибутковий нафтовий і газовий сектор Тегерана, в тому числі і переробку.
Введені санкції введені з метою надати фінансовий тиск п'ятого у світі гравця з видобутку сирої нафти, що має мало переробних потужностей і вимушеного імпортувати близько 40 відсотків бензину необхідного для внутрішнього споживання.