Ирак увеличивает объемы экспорта сырой нефти

 

Ірак збільшує обсяги експорту сирої нафти

 
З метою збільшення обсягів експорту сирої нафти Ірак відкрив нову морську платформу - установку видобутку та підготовки нафти. Це перший об'єкт серії з чотирьох платформ переробки нафти в Перській затоці. Очікується, що відкриття цих об'єктів збільшить експортний потенціал Іраку орієнтовно на 200 000 барелів на день.
 
Новий завод підготовки нафти розтягнувся від південної частини нафтового терміналу ФАО в напрямку Аравійського моря. Цей об'єкт має потенційні можливості експорту 850 000 барелів на день (при повному навантаженні).
 
Віце-прем'єр з питань енергетики, Хусейн аль-Шахрістані заявив, що Іран навряд чи заблокує Ормузську протоку, так як це негативно вплине на всі країни, що діють в Перській затоці, в тому числі і на сам Іран. Іран пригрозив перекрити цей стратегічний протоку у відповідь на введення санкцій відносно його ядерної програми. Було вжито заходів щодо стримування напруженості в області. Були зроблені зусилля для того, щоб експорт нафти в регіоні у зв'язку з цими погрозами не зменшувався.
 
Ірак займає п'яте місце в світі за розмірами родовищ сирої нафти в світі, з урахуванням канадських нафтових пісків. Економіка Іраку була розгромлена за роки конфліктів, заворушень, напруженості, саботажу і санкцій. В даний час уряд намагається залучити іноземних інвесторів для збільшення обсягів експорту енергоносіїв. Це буде вигідно для відновлення економіки.
 
Чотири морських платформи переробки нафти додадуть на 2013 рік до експортного потенціалу 3.4 млн. барелів. Ірак у даний час має вузьку берегову лінію, затиснуту між Кувейтом та Іраном. Ірак планує побудувати підводний трубопровід для кожної платформи і завантажувати біля берега танкери великого водотоннажності, які не можуть вантажиться біля платформ. Ірак також експортує нафту по суші через трубопровід по території сусідньої Туреччини.
 
В планах Іраку експортувати ці додаткові обсяги нафти на перспективні швидко розвиваються ринки Азії та Китаю.