Експорт соняшникової олії з України збільшився на 26%

За минулі 6 місяців експорт соняшникової олії з України зріс на 26%, повідомляють експерти. Це стало можливим завдяки збільшенню конкуренції на ринку рослинного масла, а також сприятливої ​​ситуації на ринку в цілому. У силу того, що врожайність соняшнику залишилася на колишньому рівні, збільшення експорту олії за підсумками року буде менш значним.

Як заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, з 1 вересня 2012 року і до сьогоднішнього дня в Україні вже вироблено близько 2 млн т соняшникової олії. 80% цієї кількості відправлено на експорт, що робить Україну лідером серед постачальників соняшникової олії в світі.

За минулий маркетинговий рік виробництво соняшникової олії склало 3,8 млн т, 3,26 млн т якого були відправлені на експорт. Основні виробники олії - компанії Bunge, Cargill, Glencore і Kernel.

За словами генерального директора асоціації "Укроліяпром" Степана Капшука, таке зростання експорту обумовлене нарощуванням переробних потужностей. Також Капшук відзначив, що споживання соняшникової олії в Україні залишилося колишнім - 600 тис. т щорічно, що дозволяє відправляти надлишки на світовий ринок.

Незважаючи на це, експерти прогнозують подальше зниження експорту в другій половині поточного маркетингового року. Вони вважають, що експорт не перевищить цифру в 3,2-3,4 млн т. Подальше зростання ж можливе тільки за рахунок підвищення врожайності соняшнику.