Ефірні масла впливають на серцево-судинну систему

Тайванські вчені-медики довели, що ароматерапія з використанням ефірних масел приносить користь кров'яній і серцево-судинній системам організму. Так, паралельно позбуваючись від стресу з подібними маслами, людина одночасно може стабілізувати тиск і знизити ризик різних захворювань. При цьому вплив ефірних масел не повинен перевищувати 60 хвилин, в іншому випадку позитивний ефект перетвориться на негативний.

 

В експерименті, на якому будується дане дослідження, брали участь 100 працівників спа-салонів Тайбея - як жінок, так і чоловіків. Всі вони володіли міцним здоров'ям і не мали шкідливих звичок. Щотижня вони відвідували дослідницький центр, де їх поміщали в невелике приміщення. Протягом години за допомогою ультразвукового іонізатора там розпорошували ефірну олію бергамоту, яку учасники експерименту вдихали. У цей час вчені стежили і вимірювали серцеві скорочення, а також кров'яний тиск випробовуваних

Результати, в яких враховувалися стать, вік, маса тіла, день тижня, показали, що між рівнем ефірної олії в повітрі і показниками піддослідних є чіткий зв'язок. Так, через 45 хвилин після початку сеансу знижувався систолічний тиск і частота серцебиття. Після 75 хвилини показники, навпаки, підвищувалися. З цього учені зробили висновок, що вплив ефірних масел на людину і її серцево-судинну систему благотворний, але тільки в тому випадку, якщо триває до 1 години.