Ефірне масло помаранчі в боротьбі з депресією

Депресії і тривожні розлади вимагають не тільки підвищеної уважності з боку лікарів, але й приносять з собою цілий ряд побічних ефектів, що виникають в результаті лікування цих патологій. Тому вчені постійно шукають нові способи та препарати, які могли б допомогти хворим депресією без відстроченого настання дії, як у більшості антидепресантів.

В якості об'єкта для дослідження було обрано помаранчу (Citrus aurantium) або гіркий апельсин - рідкісний вид цитрусових, відомий своїм позитивним ефектом в лікуванні тривожності і безсоння. Вчені провели етнофармакологічні дослідження з метою виявити можливість використання ефірного масла помаранчі в якості додаткової терапії при депресії.

За результатами досліджень було з'ясовано, що помаранча володіє біологічною активністю, яка в свою чергу регулює протитревожний і антидепресивний ефекти ефірної олії, а також впливає на нейрохімічні зміни в специфічних структурах мишей після лікування.

Вчені визначили, що ефірна олія помаранчі також впливає на серотонінову кислоту мозку, надаючи протитревожний ефект, при цьому не порушуючи рухову активність і не викликаючи побічних ефектів. Планується, що в подальшому вчені впритул займуться розробкою лікуючих препаратів з додаванням ефірної олії помаранчі.

Довідка: Помаранча - вічнозелений різновид цитрусових, що сягає від 2 до 10 м у висоту. Виростає в Індії і Південно-Східній Азії, а також у ряді інших країн, куди був завезений спеціально. У дикому вигляді практично не зустрічається. Для отримання ефірного масла використовують як квіти, так і плоди помаранчі.