Загадка Сходу - арганове масло

Загадковий Схід, екзотичні аромати і яскраві фарби, чарівні та вишукані спеції... Все це втілює в собі Марокко, невелика країна, яка з одного боку межує з Європою, з іншого - з великої пустелею Сахарою. Проте останнім часом Марокко цікава ще й своїм чудовим продуктом - аргановою олією.

Арганія або залізне дерево - рідкісна рослина, яка росте на заході Марокко. У висоту Арганія досягає 8-10 метрів, а її деревина настільки щільна і важка, що це дерево тоне у воді. Відрізняється воно і довголіттям - в середньому, Арганія може жити до 300 років. З її плодів, що за зовнішнім виглядом нагадують сливи, і виробляють Арганову олію. На жаль, дерево плодоносить всього один раз в два роки.

Бербери отримують з арганії все необхідне для благополучного життя - це і деревина для будівництва, і паливо, і їжа (листя), і, безумовно, сама олія. Останнє використовують у весільних обрядах: кожна наречена повинна подивитися в миску з аргановою олією і помолитися про свою майбутню красу.

Арганова олія виробляється вручну і є вкрай трудомістким, що робить її ціну захмарно високою. З 200 кг плодів витягують всього 40 кг ядер, які переробляються в масло. Така кількість дає не більше 18 л масла. Плоди висушують на сонці і вручну очищають від волокон, а потім видаляють шкарлупу. Щоб отримати 1 л олії, потрібно працювати більше 20 годин!

Харчове Арганова олія має легкий горіховий запах і присмак, оскільки для його приготування ядра арганії трохи підсмажують. Таке масло схоже на гарбузове і залишає після себе приємний післясмак. Більше 80% складу арганової олії займають ненасичені жирні кислоти, зокрема, лінолева (35%). Вона впливає на зниження рівня холестерину в крові, знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і цукрового діабету, позитивно позначається на метаболізмі.

Завдяки відсутності токсичних речовин і наявності цінних мікроелементів і вітамінів, Арганова олія широко використовується і в косметології. Її додають в шампуні і креми - омолоджуючі і антицелюлітні. Арганова олія добре поєднується з різними ефірними маслами і практично ніколи не викликає алергій.

Єдиним недоліком цього чудодійного масла є його висока ціна, однак користь, яку можна витягти з застосування арганового масла, того явно варта.