ОЕМ масла

Англійська абревіатура ОЕМ - Original equipment manufacturer - означає той факт, що виріб зібрано з комплектуючих інших, сторонніх, виробників. У відношенні моторного масла ця абревіатура говорить про те, що виробник маслп закуповує базові масла у одних виробників, присадки - у інших, а змішуючи ці складові, отримує власний унікальний продукт з необхідними параметрами і характеристиками. Такі масла зазвичай замовляються брендами; їх пізніше розливають у фірмові каністри і цистерни.

Ця схема виробництва моторного масла значно спрощує процес. Тепер немає потреби утримувати величезну кількість хіміків, які б розробляли нові види олії, а також маркетологів і менеджерів, які б його просували. Натомість виходить масло, яке потрапляє в категорію середніх цін.

Якість такого масла залежить в першу чергу від якості базового масла і присадків, а також від того, наскільки точно була дотримана технологія змішування, і чи правильно здійснено контроль поступаючих продуктів і готового масла. Якщо всі пункти дотримані, то ОЕМ масла володіють високою якістю і відмінними характеристиками, яким можуть позаздрити і розкручені дорогі марки масел. ОЕМ масла нерідко схвалюють автомобільні концерни, оскільки їх можна використовувати в будь-яких двигунах, навіть в самих нових. Наявність такого схвалення також говорить про високу якість ОЕМ масла, оскільки процедура отримання його і потрібних специфікацій - процес складний і витратний.

Специфікації присвоюються не просто базовим масел або присадкам, а конкретно маркам конкретних брендів, тому необов'язково два масла одного заводу з однакових складових будуть мати аналогічні специфікації.

Перевірити наявність специфікацій і схвалень досить складно, оскільки інформація про це рідко публікується. Однак знайти її можна в сервісних центрах. Найпростіше переконатися в схваленні МВ і специфікації API.

Наважуючись на використання ОЕМ масла, в першу чергу необхідно з'ясувати інформації про торгову марку - чи давно існує, де продається продукція, чи є специфікації і схвалення. На жаль, масла, що існують тільки на території СНД, а також не мають особистих специфікацій і допусків, іншої конкретної інформації, не є якісними.