Масло фенхеля для здоров'я

Фенхель - невеликий рід трав'янистих рослин (дворічних і багаторічних) з сімейства селерових. Цю рослину культивують з давніх часів як харчову та лікарську, завдяки безлічі корисних властивостей.

 

Фенхель поширений найбільше в країнах Середземномор'я, Малої Азії та Південної Європи. Його плоди містять 2-6% ефірної олії, і, щоб отримати 1 кг масла, потрібно близько 20 кг насіння. До складу олії входять анетол, фенхол, лімонен, камфен і фелландрен. Масло фенхеля має солодкуватий, що трохи нагадує аніс, аромат.

Масло фенхеля може надавати різні цілющі ефекти на організм людини. Його використовують для виведення токсинів і шлаків і для комплексного очищення організму. Масло фенхеля усуває запори, має легкий сечогінний і проносний ефект, знижує здуття живота. У народі фенхель використовують як засіб для боротьби з похміллям.

Ефірне масло фенхеля корисно всім жінкам, так як здатне зняти хворобливі відчуття під час менструації, полегшує ПМС і допомагає вирішити проблеми, які пов'язані з менопаузою, збільшує лактацію. Також вважається, що це масло підвищує лібідо у обох статей. Деякі стверджують, що це масло допомагає для пружності грудей.

Масло має протигрибкову дію, значно знижуючи вміст грибків в приміщенні при регулярній санації. Також аромат ефірного масла позитивно впливає на нервову систему, дає відчуття стабільності та внутрішньої незалежності, додає людині сили і мужності, позбавляє від комплексів і нав'язливих страхів і дарує чудове безтурботне відчуття свободи. У народі існує думка, що масло фенхеля продовжує життя.

Масло фенхеля часто використовується як додатковий оздоровлюючий засіб при різноманітних захворюваннях. Це масло має відхаркувальну і протизапальну властивість і його часто рекомендують як профілактичний засіб при грипі, ГРВІ, фарингіті, бронхіті і пневмонії. Це масло покращує серцеву провідність, знижує артеріальний тиск, знімає аритмію. Вже давно було помічено, що масло фенхеля здатне допомогти розчинити камені в нирках, а також стимулювати діяльність органів травлення.