Корисні властивості ефірного масла сосни

Можливості природи безмежні, головне знати, як ними користуватися. Наші предки лікували хвороби тільки натуральними засобами, тому володіли хорошим здоров'ям і жили довго, чого не скажеш про нинішній поколінні.

 
Одним з найдавніших лікувальних засобів, даних нам природою, є масло, здобуте з шишок і хвої смолистої сосни або сосни звичайної. Ефірне масло сосни володіють безліччю корисних властивостей.
 
Ефірне масло сосни значно покращує психоемоційний стан людини - усуває дратівливість, тривожність, знімає наслідки стресу. Масло сосни активізує розумову діяльність, є відомим афродизіаком. При м'язовому та розумовому перенапруженні корисні розслаблюючі ванни з додаванням ефірної олії сосни.
 
Доведено сприятливий вплив масла сосни на шкіру, волосся і нігті. Воно ефективно при вугрової висипки, фурункульозі, гнійничкових ураження шкірних покривів. Соснове масло усуває запах з рота, так як здатне вбивати хвороботворні бактерії, що розмножуються на слизовій оболонці ротової порожнини. Ефірне масло сосни підвищує опірність шкіри до дії факторів зовнішнього середовища, застосовується при ламкості нігтів і лупи.
 
З давніх часів, ефірне масло сосни застосовується в комплексі лікувально-профілактичних засобів при різних простудних захворюваннях, як протизапальний і відхаркувальний засіб. На основі цього масла випускаються бальзами для розтирання грудної клітини при трахеїті і бронхіті.
 
Ефірне масло сосни має сильний знеболюючу дію, тому ефективно при невралгіях, захворюваннях опорно-рухового апарату, зокрема, артритів. Крім того, воно в значній мірі підвищує захисні сили організму.
 
Ефірне масло застосовується при інгаляціях для зменшення запальних явищ при хворобах дихальної системи. Для знезараження приміщень під час сезонних епідемій ГРВІ та грипу.