Корисне кукурудзяне масло

Соняшникова і оливкова олії - далеко не найцінніші з рослинних. Це наочно можна побачити на прикладі кукурудзяної олії.

Кукурудзу вирощують з незапам'ятних часів. Найдавніший із знайдених качанів був виявлений на території сучасної Мексики; його розміри складали десяту частину від розмірів сучасної кукурудзи.

За цінністю кукурудзяне масло знаходиться на одному рівні, а багато в чому і перевищує інші рослинні олії. Як і соняшникове, воно має приємний запах і колір від жовтуватого до червоно-коричневого. За ступенем очищених кукурудзяна олія буває нерафінованою, рафінованою недезодорованою, рафінованою дезодорованою марки Д, рафінованою дезодорованою марки П.

Максимальна кількість вітамінів та інших корисних речовин міститься саме в нерафінованій олії, але найчастіше на полицях супермаркетів зустрічається масло марки П. Воно не горить при смаженні і не виділяє величезну кількість диму на сковороді. Крім того, на відміну від нерафінованої олії, його не потрібно зберігати в скляному посуді в холодильнику, щоб воно не зіпсувалося і не набуло неприємного гіркого присмаку. Рафіновану олію додають в тісто і різні соуси, майонез і випічку. Нерафіновану - в салати і закуски.

У нерафінованій кукрузній олії міститься до 85% олеїнової і лінолевої кислоти і до 14% - стеаринової і пальмітинової. Саме ці ненасичені і насичені кислоти є настільки необхідними нашому організму: вони утворюють білок, наділяють енергією. Ці кислоти також покращують роботу серцево-судинної системи, регулюють рівень холестерину в організмі.

У кукурудзяній олії багато вітамінів В1, F і Е, лецитину і нікотинової кислоти. Зокрема, рівень вітаміну Е значно перевищує його кількість в соняшниковій і оливковій оліях. Завдяки йому кукурудзяна олія корисна вагітним жінкам, оскільки запобігає утворенню тромбів, знижує запальні процеси, прискорює регенерацію тканин, регулює водно-сольовий баланс, благотворно впливає на роботу нервової системи і травлення.

Саме кукурудзяну олію найчастіше використовують при виготовленні дитячого харчування. Що стосується протипоказань, то слід пам'ятати тільки одне: як і будь-яке масло, воно має високу калорійність, тому надмірне вживання може призвести до ожиріння. Також не можна використовувати масло з терміном придатності, що вийшов.