Кавунове масло - солодке зцілення

За вікном літо, улюблена багатьма спекотна пора. Особливу красу йому додає велика кількість різноманітних фруктів, серед яких, звичайно, і кавуни. Хто з нас не любить наприкінці серпня з насолодою вгризатися в соковиту червону м'якоть? Адже кавуни - не тільки смачні ласощі, але і вельми корисний продукт. Наприклад, як джерело кавунового масла.

Незважаючи на те, що кавун не вважається олійною культурою, в його насінні можна знайти до 45% рослинної олії, яка своїм складом нагадує мигдальну. Отримують дане масло за допомогою холодного пресування з кавунового насіння, що дозволяє зберегти всі вітаміни, мікроелементи і біологічно активні речовини в цілості.

Кавунове масло багате цинком і селеном, вітамінами В, С і РР, каротином, токоферолами, а також містить у собі 65% лінолевої, 25% олеїнової, 12% пальмітинової кислоти і багато іншого, що в купе становить відмінний профілактичний і зцілювальне засіб.

У кавуновому маслі також багато клітковини, пектинових речовин, геміцелюлози, а ще натрію, магнію, кальцію, сірки і заліза.


Серед лікувальних властивостей кавунового масла - усунення каменів у нирках шляхом зміни хімічного складу сечі, вимивання слизу, зняття запальних процесів в сечовивідної системі і простаті, нормалізація сексуального стану організму, загоєння ран, саден і опіків, відновлення волосся, поліпшення метаболізму, зниження ймовірності захворювання раком і багато іншого.

Кавунове масло не має протипоказань, за винятком вкрай рідкісних випадків алергії на рослинні олії, тому його можна використовувати в їжу і для лікування абсолютно всім. Запивати водою кавунове масло не рекомендується.


Його можна додавати як заправку до готових страв, включаючи випічку, каші, салати, готувати на його основі здобне тісто, запіканки і млинці, консервувати овочі.

Кавунове масло також володіє косметичним ефектом і підходить для будь-якого типу шкіри. Воно швидко вбирається, не забиваючи пори, що дає можливість клітинам «дихати». Завдяки даному маслу відновлюється еластичність шкіри і її захисні бар'єри. Кавунове масло також приводить в норму процес виробництва шкірного сала, що здійснює позитивний ефект на усунення вугрової висипки.