5 причин не відмовлятись від вершкового масла

Вершкове масло, яке багато хто відкидає внаслідок високого вмісту холестерину, насправді є необхідним продуктом для нашого організму. Давайте розберемося, чого ж позбавляють себе ті, хто відмовляється від вживання вершкового масла.

1) Енергія та тепло. Оскільки у вершковому маслі міститься велика кількість молочного жиру, саме воно є джерелом тепла та енергії, особливо, в холодну пору року. Незважаючи на високу калорійність (в 100г близько 730 ккал), вершкове масло легко і швидко засвоюється, приносячи тим самим користь організму. Звичайний бутерброд з маслом на сніданок забезпечить приплив сил і бадьорості на весь день. Навіть ті, хто перебуває в процесі схуднення, можуть без побоювання вживати вершкове масло, головне, не перевищувати рекомендовану норму в день - 30 грам. Саме така кількість масла забезпечує оптимальний запас енергії.

2) Жиророзчинні вітаміни. У вершковому маслі містяться такі важливі для організму вітаміни, як А, D, E і K, а також більше 20 незамінних жирних кислот. Саме вони роблять шкіру гладкою, нігті міцними, а волосся - здоровим і красивим.

Жодне рослинне масло не здатне забезпечити таку кількість вітаміну А, як вершкове. У 50 грамах масла міститься більше третини необхідної щоденної норми цього вітаміну! Даний вітамін відповідає не тільки за зір і стан волосся і шкіри, але і за роботу імунної та статевої систем, стан кісток. Під час простудних захворювань і хвороб шлунка дозу вершкового масла можна збільшити до 70 грам в день, воно забезпечить більш швидке одужання.

Вживаючи цей продукт, можна заповнити недолік вітаміну D, який з'являється через відсутність сонячного світла. Вітамін Е, що є потужним антиоксидантом і антидепресантом, також входить до складу вершкового масла. Завдяки йому покращується кровообіг, знижується ризик утворення тромбів, зміцнюються стінки судин.

3) Позитивний настрій. Молочний жир, концентратом якого є вершкове масло, має у своєму складі амінокислоту триптофан. Вона в свою чергу відповідає за вироблення гормону щастя - серотоніну. Без вживання вершкового масла рівень цього гормону знижується. Звідси пішла фраза про людей з "пісним" виразом обличчя - саме в період посту обмежується вживання вершкового масла.

4) Ясність думки. Молочні жири сприяють оновленню клітин, що особливо важливо для з'єднання в нервових тканинах і головному мозку. Відмова від жиру може привести до втрати пильності, порушень розумової діяльності.

5) Холестерин. Саме він бере участь в утворенні стінок судин і жовчних кислот, а також різних гормонів, включаючи статеві. При недоліку холестерину у жінок можуть початися проблеми з менструальним циклом.

Таким чином, відмова від вершкового масла може нести куди більш сумні наслідки, ніж може здатися на перший погляд. Щоб цього уникнути, достатньо вживати вершкове масло в межах норми - 30 г на день.